or make 4 interest-free payments of
$4.25 AUD
fortnightly with
More info
The Midori MD Notebook Light offers the same high-quality writing experience as the original MD Notebook in a slimmer, lighter format making it perfect for portability. Each notebook features MD Paper known for its smooth feel and excellent compatibility with fountain pens and gel ink.
This B6 Slim set includes three grid-ruled notebooks, each lightly bound with a threaded spine and designed to lie flat. Ideal for journaling, note-taking, or sketching on the go.
| Brand | Midori |
| Size/Dimensions | 17.5 x 10.5 x 0.3 cm |
| Product Weight | 144g (entire 3 pack) |
| Layout | Grid |
| Binding Style | Thread |
| Spacing | 5mm |
| No. of Pages | 48 |
| Colour | Ivory |
| Model No. | 15211-006 |
Free express shipping for domestic orders over A$99 & free international standard for orders over A$330
See Shipping for more details