Japanese Milled Notebook - A5 (Dot Grid)
Regular price$12.50
/
GST included.
- Free worldwide shipping
Overview
Enclosed within a 270gsm matte cover, this side-stapled notebook is filled with fountain pen friendly Japanese-milled paper.
Internally, it features 5mm dot grid layout, making it a wonderful notebook to use for bullet journaling or note-taking.
Specifications
| Brand | Desk Bandit |
| Size/Dimensions | 148 x 210 mm 5.83 x 8.27 inches |
| Weight | 90g / 3.17 oz |
| No. of Pages | 64 pages |
| Paper Weight | 64 gsm |
| Type | 5mm dotgrid layout |
| Colour | Smoke-grey cover, white pages |
Shipping Information
Free standard shipping for domestic orders over A$79 &
international orders over A$300
See Shipping for more details
| Brand | Desk Bandit |
| Layout | Dot Grid |
| Colour | Grey |
Use collapsible tabs for more detailed information that will help customers make a purchasing decision.
Ex: Shipping and return policies, size guides, and other common questions.