Tomoe River Notebook - B6 (Dot Grid)
Regular price$11.50
/
GST included.
- Free worldwide shipping
- In stock, ready to ship
- Backordered, shipping soon
Overview
Enclosed within a 270gsm matte cover, this side-stapled notebook is filled with fountain pen friendly Tomoe River Paper.
Internally, it features 5mm dot-grid layout, making it a wonderful notebook to use for bullet journaling or note-taking. Being of the 68gsm Tomoe River variant, it offers better non-ghosting traits.
Specifications
| Brand | Desk Bandit |
| Size/Dimensions | 125 x 176 mm 4.92 x 6.93 inches |
| Weight | 60g / 2.12 oz |
| No. of Pages | 64 pages |
| Paper Weight | 68 gsm |
| Type | 5mm dotgrid layout |
| Colour | Smoke-grey cover, white pages |
| Brand | Desk Bandit |
| Size/Dimensions | 12.5 x 17.6 cm |
| Product Weight | 60g |
| Layout | Dot Grid |
| Binding Style | Staple |
| Spacing | 5mm |
| No. of Pages | 64 pages |
| Colour | Grey |
Use collapsible tabs for more detailed information that will help customers make a purchasing decision.
Ex: Shipping and return policies, size guides, and other common questions.