Tomoe River Notebook - B6 Slim (Dot Grid)
Regular price$11.50
/
GST included.
Enclosed within a 270gsm matte cover, this side-stapled notebook is filled with fountain pen friendly Tomoe River Paper.
Internally, it features 5mm dot-grid layout, making it a wonderful notebook to use for bullet journaling or note-taking. Being of the 68gsm Tomoe River variant, it offers better non-ghosting traits.
Internally, it features 5mm dot-grid layout, making it a wonderful notebook to use for bullet journaling or note-taking. Being of the 68gsm Tomoe River variant, it offers better non-ghosting traits.
| Brand | Desk Bandit |
| Size/Dimensions | 12.5 x 17.6 cm |
| Product Weight | 60g |
| Layout | Dot Grid |
| Binding Style | Staple |
| Spacing | 5mm |
| No. of Pages | 64 pages |
| Colour | Grey |
Free express shipping for domestic orders over A$99 & free international standard for orders over A$330
See Shipping for more details